Loading...
Vergi Hizmetleri 2018-02-27T09:57:49+00:00

VERGİ DENETİMİ ve TAM TASDİK

Maliye Bakanlığı’nca tasdik raporu düzenlenmiş firmaların ihbar ve özel durumlar hariç incelenmeyeceği, tasdik yaptırmamış firmaların ise öncelikli olarak incelenecekleri bildirilmiştir.
Tam tasdik hizmeti, vergi incelemesi riskini azaltmasının yanında, yanlış vergi uygulamalarının erken teşhisi ve düzeltilmesini sağlar. Vergi planlama fırsatları, vergi teşvik ve istisnaların farkındalıklarının oluşturulması da tasdik işlemlerinin yarattığı önemli katma değerli hizmetlerdir.
Tam Tasdik sözleşmesi imzalayan firmalara, Vergi Dairelerinde; KDV, Gelir Vergisi ve Kurumlar Vergisi iadelerinde kolaylık sağlanmaktadır. Kimi durumlarda ise yeminli raporu zorunludur.
Tam Tasdik hizmeti alan mükelleflerin beyannameleri de onaylandığından başka bir mesleki onaya gerek bulunmamaktadır.

KDV İADE HİZMETLERİ

İade ya da teminat çözüm işlemleri için gerekli olan raporlar hazırlanarak, iade alma işlemlerinin gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır. Firmaların KDV indirim, iade, mahsup durumları ile ilgili olarak karşılaşılan sorunlara yönelik danışmanlık hizmetleri uzman kadrolarımızca yerine getirilmektedir.

TRANSFER FİYATLANDIRMASI RAPORLARI

Büyük mükelleflerin ilişkili kişi ve şirketlerle yaptığı yurt içi ve yurt dışı alım satım işlemleri ile diğer mükelleflerin yurt dışı işlemlerine ilişkin olarak Yıllık Transfer Fiyatlandırması Raporu hazırlamaları zorunludur.
Vergi incelemelerinin ana konusu olan ilişkili kişi ve kurumlarla yapılan işlemlerin vergi kanunlarına uygun bir şekilde hesaplanması ve raporda açıklanması uzman kadrolarımızca sizin adınıza yapılmaktadır.

DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN…

BİZE YAZIN

Öne Çıkan Yazılar

İş güvencesi tazminatından gelir vergisi kesilir mi?

Mart 12th, 2018|0 Comments

  İşçi işveren ilişkilerinin sonlandırılmasında, kurumsal ortamlarda en çok tercih edilen yol karşılıklı anlaşmak suretiyle, ikale sözleşmesi imzalamaktır. Bu sözleşmede taraflar iş akdini kendi rızaları ile sonlandırdıklarını, buna karşılık işçiye verilecek yasal hakların yanında ek ücret [...]

Avans Kâr Paylarının Vergilendirilmesi

Aralık 25th, 2017|0 Comments

6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’nun 509/3’üncü maddesine göre Sermaye Piyasası Kanunu’na tabi olmayan şirketlerde, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın çıkardığı Kâr Payı Avansı Dağıtımı Hakkında Tebliğ’e göre yıl içinde avans kâr payları dağıtılabilmektedir. Avans kâr payı elde eden ortak açısından, gelirin ne zaman beyan edileceği, 6 [...]

Devir ve Tam Bölünmede Zarar Mahsubu

Aralık 25th, 2017|0 Comments

Ekonominin durgunluğa girdiği dönemlerde veya işletmelerin ve sektörlerin kendilerinden kaynaklanan nedenlerle, zaman zaman işletmeler zarar etmekte ve bu durumun [...]